Безкоштовна медична допомога для українців у Чехії

Українці в Чехії, можуть користуватися медичними послугами на рівні з Громадянами Чехії. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

На українців діє державна програма медичного страхування, якою користуються всі чехи. Відповідно до неї громадяни України можуть безкоштовно користуватися медичними послугами. Держстрахування покриває більшість медичних випадків, а також частково чи повністю відшкодовує витрати на медикаменти.

Чи потрібно отримувати тимчасовий захист, щоб користуватися медичними послугами?

Копіювати посилання

Ті українці, які не оформили тимчасовий захист, можуть отримати безоплатну медичну допомогу у лікарів-волонтерів, перелік яких оприлюднений на сайті www.lekariproukrajinu

Оформлення страхового поліса

Копіювати посилання

Щоб користуватися медичними послугами на рівні громадян Чехії, потрібно оформити страховку: 

 • безпосередньо в Регіональних центрах допомоги Україні, де є представники страхової компанії VZP;

• на сайті VZP;

• у відділеннях страхових компаній VZP або інших державних страхових компаній.

Після оформлення поліса українці отримують копію страхового посвідчення. У разі оформлення страховки VZP онлайн документ прийде на електронну пошту. Наявність посвідчення є обов’язковою вимогою при візиті до лікаря.

Скільки діє безкоштовне страхування?

Копіювати посилання

Протягом перших 150 днів перебування в Чехії у статусі тимчасово переміщеної особи медичне страхування для українців оплачує країна. Далі правила змінюються: для осіб від 18 до 64 років страхування стає платним.

Лікування без страховки

Копіювати посилання

Невідкладну медичну допомогу можна отримати без страховки в державних лікарнях Чехії.  

Важливо! Чехії працює інформаційна лінія для українців – телефонуйте +420226201221 для отримання консультації. Номер виклику швидкої у Чехії — 155.