Безкоштовне навчання та стипендія для українців в Ірландії

Безкоштовне навчання та виплата стипендії - нова програма для українців в Ірландії. 

У навчальному році (2022-2023) українці, які проживають в Ірландії та отримали статус тимчасового захисту, можуть взяти участь у програмі. Наразі, за данними Міністерства освіти, професійних навичок, іновацій та наукових досліджень,  в Ірландії мешкає 45 0000 українців, всі вони намагаються активно приймати участь у житті країни, тому уряд вирішив надати їм можливість отримати освіту та в подальшому роботу.

Згідно програми Post Leaving Certificate Courses будь-яка особа може отримати доступ до курсів сертифікації. Навчання проводиться з різних дисциплін: сільське господарство, лісове господарство, рибальство, ветеринарна освіта та інше. Курси стануть безкоштовними для українців вже з вересня, цього року. Також для студентів передбачили стипендію. Загальна її сума становить  6115 євро, виплачувати ці гроші будуть протягом року, щомісячно.

Крім того, раніше влада Ірландії заявила, що система освіти країни може прийняти 41 000 студентів-біженців з України. В школах країни виділили близько 25 000 місць для українських дітей.