Чи можна зберегти соціальні виплати, коли працюєте на minijob у Німеччині?

Знайшовши роботу біженець втрачає виплату, проте існує спосіб працювати й отримувати фінансову допомогу. Розповідаємо про minijob та алгоритм збереження виплат.

Німецький центр зайнятості та надання пільг Jobcenter виплачує фінансову підтримку біженцям з України. Гроші отримують ті українці, які шукають роботу й не мають достатніх коштів для життя.

Що таке minijob у Німеччині?

Копіювати посилання

Minijob – це робота з частковою зайнятістю або короткострокове працевлаштування. Такий формат роботи дозволяє зберегти соціальні виплати й одночасно отримувати заробітну плату.

Існує два типи мініроботи, які ґрунтуються або на сумі доходу, або на кількості робочих годин:

• Ліміт заробітку – ваш дохід має бути меншим за 520 євро на місяць й не більше 6240 євро на рік (якщо ви працюєте щодня); 

• Короткочасна робота – дозволено працювати до 3 місяців (5 годин щотижня) чи 70 робочих днів (для зайнятості менше ніж 5 днів на тиждень).

Зазначимо, що Німеччина надає працівникам minijob соціальний захист, наприклад, гарантує відпустку.

Чи можна працювати одночасно на кількох мініроботах?

Копіювати посилання

Біженці можуть працювати на двох чи більше роботах одночасно. Тут важливо пам`ятати про місячні ліміти – заробляти менше ніж 520 євро або працювати до 3 місяців чи 70 днів. Якщо ви перевищите вказані цифри, ваша зайнятість буде середньою (Midijob).

Як уникнути сплати соціальних внесків?

Копіювати посилання

Люди з мінімальною зайнятістю звільнені від сплати соціальних відрахувань до фонду страхування. Водночас усі жителі Німеччини повинні мати страхування, тому ви повинні самостійно оформити поліс.

Пенсійні відрахування також не обов`язкові. Напишіть роботодавцю заяву про відмову їх сплачувати. Проте ви можете робити ці внески, щоб у майбутньому отримувати пенсію в Німеччині.

Працевлаштування й виплати від Jobcenter у Німеччині

Копіювати посилання

При нарахуванні грошової допомоги від Jobcenter враховують будь-які грошові надходження на банківський рахунок і відповідно зменшують розмір виплати. Ви також не можете залишити всю зарплату собі.

При влаштуванні на minijob пам`ятайте про наступне – особі дозволено залишити в місяць 100 євро та 20% від суми, яка залишилася.