Як отримати посвідку на проживання у Німеччині після війни?
Наразі українці перебувають у Німеччині на підставі статусу тимчасового захисту Aufenthaltstitel. Що робити тим, хто хоче залишитися в країні, після війни читайте тут.
![](https://storage.googleapis.com/helpuradio/dreamstime-m-209958569.inbox800x450.jpg)
Українці мають право працювати, отримувати соціальну підтримку, відкривати власні підприємства, навчатись та навіть претендувати на державну стипендію. Проте, дія даного статусу останній раз була подовжена владою Німеччини до 4 березня 2024 року. Тобто, якщо після цієї дати перебувати в Україні стане безпечно, то українцям необхідно буде поїхати з Німеччини та повернутись додому.
Що робити тим, хто планує залишитись в Німеччині після війни?
Копіювати посиланняНеобхідно оформити посвідку на проживання в Німеччині. Вона також має назву Aufenthaltstitel, проте видається на підставі іншої мети перебування в країні. Найчастіше дозвіл можна отримати на підставі вагомих причин, наприклад, навчання чи робота у Німеччині. Термін дії посвідки суворо прописаний та складає від 6 місяців до 3 років. Після закінчення терміну дії документ має бути подовжений.
Для оформлення постійного місця проживання необхідно виконати ще більше вимог: прожити у Німеччині на підставі тимчасового статусу мінімум 5 років, мати житло, постійний заробіток, страхування, володіти німецькою мовою та сплачувати податки.
Поради щодо отримання посвідки на проживання
Копіювати посиланняЯкщо Ви плануєте залишитись у Німеччині, радимо Вам почати готуватись до цього вже зараз. Тим, хто буде здобувати освіту необхідно мати фінансову підтримку на весь період навчання, близько 930€ на місяць.
Українцям, які бажають оформити статус на підставі робочого контракту слід враховувати, що робота має відповідати вашій освіті. Тобто дозвіл не видають некваліфікованим працівникам. Можливо вже зараз необхідно подумати про майбутню професію, а якщо це необхідно – змінити роботу або розпочати навчання.
Також існують альтернативні варіанти: бізнес віза, блакитна карта чи віза фрілансера. Головне, щоб Ваша діяльність приносила прибуток та була економічно цікавою для Німеччини.
Можливий також переїзд на підставі родинних зв’язків: возз’єднання з сім’єю та шлюбний союз, еміграція євреїв, наявність німецького коріння.