Як отримати посвідку на проживання у Німеччині після війни?

Наразі українці перебувають у Німеччині на підставі статусу тимчасового захисту Aufenthaltstitel. Що робити тим, хто хоче залишитися в країні, після війни читайте тут.

Українці мають право працювати, отримувати соціальну підтримку, відкривати власні підприємства, навчатись та навіть претендувати на державну стипендію. Проте, дія даного статусу останній раз була подовжена владою Німеччини до 4 березня 2024 року. Тобто, якщо після цієї дати перебувати в Україні стане безпечно, то українцям необхідно буде поїхати з Німеччини та повернутись додому.

Що робити тим, хто планує залишитись в Німеччині після війни?

Копіювати посилання

Необхідно оформити посвідку на проживання в Німеччині. Вона також має назву Aufenthaltstitel, проте видається на підставі іншої мети перебування в країні. Найчастіше дозвіл можна отримати на підставі вагомих причин, наприклад, навчання чи робота у Німеччині. Термін дії посвідки суворо прописаний та складає від 6 місяців до 3 років. Після закінчення терміну дії документ має бути подовжений.

Для оформлення постійного місця проживання необхідно виконати ще більше вимог: прожити у Німеччині на підставі тимчасового статусу мінімум 5 років, мати житло, постійний заробіток, страхування, володіти німецькою мовою та сплачувати податки.

Поради щодо отримання посвідки на проживання

Копіювати посилання

Якщо Ви плануєте залишитись у Німеччині, радимо Вам почати готуватись до цього вже зараз. Тим, хто буде здобувати освіту необхідно мати фінансову підтримку на весь період навчання, близько 930€ на місяць.

Українцям, які бажають оформити статус на підставі робочого контракту слід враховувати, що робота має відповідати вашій освіті. Тобто дозвіл не видають некваліфікованим працівникам. Можливо вже зараз необхідно подумати про майбутню професію, а якщо це необхідно – змінити роботу або розпочати навчання.

Також існують альтернативні варіанти: бізнес віза, блакитна карта чи віза фрілансера. Головне, щоб Ваша діяльність приносила прибуток та була економічно цікавою для Німеччини.

Можливий також переїзд на підставі родинних зв’язків: возз’єднання з сім’єю та шлюбний союз, еміграція євреїв, наявність німецького коріння.