На платформі Google Arts & Culture створили онлайн-простір про українську культуру

На онлайн-платформі Google Arts & Culture, яка надає доступ до музейних художніх робіт з усього світу, з'явився простір про українську культуру під назвою «Україна поруч» (Ukraine is Here).

Нова колекція на платформі Google Arts & Culture дозволяє познайомитися з українськими традиціями, культурними надбаннями, героїчними сторінками минулого та сучасності. Тут іноземці зможуть відкрити для себе країну, про яку досі знали дуже мало, а українці – знову закохатися у свою батьківщину. Всі матеріали доступні англійською мовою.

 За допомогою технології доповненої реальності на платформі можна переглянути понад 40 3D моделей української архітектури, зокрема Софійський собор, замок Паланок і Національну оперу України. На платформі також доступні об’єкти, які пошкодили чи знищили російські окупанти. Наприклад, дзвіниця Успенського собору в Харкові.

«Україна поруч» — це спільний проєкт Google та Мінкульт. До його створення долучилися 10 партнерів.

Серед них: Національний художній музей України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва, державні агенції.

«Відтепер люди з різних країн зможуть дослідити автентичні й інтерактивні історії про українську культуру, відвідати віртуальні екскурсії та познайомитися із найзнаковішими роботами українських художників», – зазначили у Мінкульті.

На платформі вже доступний гід «перлинами Києва» з унікальними модерними маєтками столиці або пам’ятками, внесеними до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Також тут можна дізнатися про історію українського соняшника, який вирощують в Україні з середини XVIII століття.

«Нові можливості розповісти про українську культуру масштабно, цікаво та сучасною цифровою мовою, як це зроблено на платформі Google Arts & Culture – це ще одна наша спільна перемога», – наголосили у міністерстві культури.