Переказ коштів з-за кордону: пільгові умови для українців

В Єврокомісії підписали документ, який спростить систему переказу коштів для українців.

В Європейській комісії підписали  Спільну заяву надавачів послуг з переказу коштів в Україну. Головна мета – розширити можливості для здійснення  доступних та прозорих переказів коштів на підтримку українців та України.

Які зміни для українців за кордоном?

Копіювати посилання

Предметом заяви було узгодження знизити комісію за переказ коштів до 3%, а також знизити загальні розміри комісій на час воєнного стану в Україні. Також передбачено зробити прозорими комісії щодо обмінних курсів євро або гривні.

Насамперед нововведення діють у відношенні до таких міжнародних платіжних систем та їх учасників: 

Visa, Mastercard, Wise, Ria Money Transfer, Extrabanca, Small World, TransferGo, ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Райффайзен Банк, банк «ПУМБ», «А-БАНК», ТОВ «НоваПей», ПАТ «Укрпошта», ПрАТ «УФГ».

Такі пільги сприяють використанню офіційних каналів для переказів грошей в Україну, адже згідно з даними регулятора цей показник зменшився на 12%, а потік грошей через неофіційні зріс на 3%.

Строк дії пільгових умов

Копіювати посилання

Спрощені умови діятимуть протягом 9 місяців з дня підписання заяви, а саме до 29 червня 2023 року. Після закінчення терміну умови будуть переглянуті згідно з ситуацією на той момент та з огляду досягнення гуманітарної мети.

Розглядають варіанти як продовження на ідентичний термін, так і повернення на довійськові умови, або введення ще більших пільг.

Міжнародні системи  є одним з інструментів надання гуманітарної допомоги та соціальних виплат українцям від міжнародних організацій таких, як UNICEF та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.