Порядок в'їзду до Італії

Оформлення дозволу на проживння та права переселенців в Італії.

Оформлення дозволу на проживання

Копіювати посилання

Протягом 8 днів після в’їзду в Італію повідомте місцеві органи про свою присутність на їх території . Для цього, зверніться до будь-якого представництва поліції . У відділенні поліції  з’ясуйте порядок оформлення дозволу на проживання в Італії , у випадку возз’єднання сім’ї,подання запиту на гуманітарний захист, тощо. Поцікавтеся, чи можна одразу призначити зустріч для подачі документів для оформлення дозволу на проживання.

Якщо ви перебуваєте у Римі й не маєте житла, вам необхідно звернутися за телефоном гарячої лінії 800938873 . Також ви можете звернутися до відділень Префектури у місті, в якому знаходитесь, пояснивши вашу ситуацію та необхідність влаштування у приймальних закладах. Кількість доступних соціальних або громадських будинків в Італії дуже обмежена, тому оренда приватного житла нерідко може стати чи не єдиним способом найму житла.

Основні права українських переселенців

Копіювати посилання

Жителям України, які змушені рятуватися від війни, надається тимчасовий захист, який діє протягом одного року з можливістю продовження на наступні шість місяців двічі (тобто максимум ще на один рік) та забезпечує право на проживання, медичне обслуговування, доступ до житла, ринку праці та освіти. Громадянам, які прибули в Італію до початку агресії Росії проти України і чий термін перебування на законних підставах на території Італії закінчується, необхідно звернутися до найближчого відділення міграційної служби  з клопотанням продовжити термін перебування (задекларувати  свою присутність) або оформити тимчасовий дозвіл на проживання....