Правила для українських водіїв у Швейцарії

Розповідаємо, які документи потрібні для керування авто у Швейцарії, і які діють правила для українських водіїв.

Українці, які проживають у Швейцарії, можуть керувати авто з чинними паперовими водійськими правами, а також у вигляді пластикової картки. Але є кілька нюансів:

• якщо водійські права прописані кирилицею, при собі необхідно мати офіційний переклад;

• особи, які професійно керують зареєстрованими у Швейцарії автотранспортними засобами категорій C, С1 або D, D1, а також ті, які мають дозвіл на професійні пасажирські перевезення, мають обміняти свої права на швейцарські;

• не пізніше ніж через 2 роки після в'їзду в країну українські водійські права всіх категорій необхідно обміняти на швейцарські;

• у рамках процесу обміну українські водії повинні пройти контрольний проїзд;

• будь-хто, хто має професійні категорії, також має пройти додатковий теоретичний тест однією зі швейцарських 3 офіційних мов.

 

При цьому у Швейцарії торік запровадили деякі винятки для українських водіїв. Зокрема, цифрові водійські права вважаються дійсними і для осіб зі статусом S - вищезгадані зобов'язання щодо обміну застосовуються однаково.

Крім того, водійські права, термін дії яких закінчився після 24 лютого 2022 р. і тому вже недійсні, також можуть використовуватися до закінчення терміну дії рішення ASTRA. При цьому в разі, якщо термін придатності документів закінчився до 24 лютого 2022 року, українцям слід подати заяву на їхній обмін, оскільки такі права не визнаються для керування автомобілем.


Водночас особи, які не можуть пред'явити водійське посвідчення, але можуть в інший спосіб підтвердити, що вони закінчили навчання на водія, також мають звернутися безпосередньо до служби дорожнього руху.

Чи можуть українці використовувати свої автомобілі у Швейцарії?

Копіювати посилання

Транспортні засоби, які українці привезли з собою до Швейцарії, можуть використовуватися в цій країні без сплати мита, але тільки особами, які проживають за кордоном протягом 6 місяців протягом року (з моменту в'їзду до Швейцарії). Важливо, щоб автомобіль був зареєстрований у цій країні не пізніше ніж через рік.

Також слід враховувати, що для в'їзду до Швейцарії українські транспортні засоби потребують дійсної міжнародної страхової карти. Для того, щоб уникнути проблем необхідно придбати страховий поліс «Зелена картка».

Якщо у вас немає можливості пред'явити карту міжнародного страхування, необхідно оформити прикордонну страховку. Прикордонне страхування, укладене в країні ЄС, також діє у Швейцарії. Безпосередньо у Швейцарії прикордонну страховку можна оформити в прикордонній службі або митниці.