Проїзд в Австрії: нові умови для українців

З 1 листопада в Австрії, зміняться правила проїзду для українців. Адже спливає  термін дії програми "Not-Ticket Ukraine", яка діяла з початку війни.

Програма "Not-Ticket Ukraine" дозволяла українцям, які рятуються від війни їздити громадським транспортом безкоштовно, достатньо було пред'явити паспорт. 

Нові умови проїзду вже оголосили національний залізничний оператор (ÖBB) та компанія міського громадського транспорту Відня Wiener Linien.

З 1 листопада діятиме «Квиток першого прибуття з України» – його можуть отримати усі українці, що в'їжджають в Австрію (або транзитом) зі сторони України через кордони Чехії, Словаччини та Угорщини (поїзди з Бржецлава, Братислави чи Хедьєшалома до пункту призначення в Австрії або до прикордонних станцій у напрямку Німеччини, Швейцарії та Італії). Квиток діятиме лише в перші 24 години з моменту прибуття до Австрії. Також – з дати видачі для поїздки до Австрії чи прикордонних станцій у напрямку Німеччини, Швейцарії чи Італії у 2-му класі на поїздах ÖBB.

Де отримати «Квиток першого прибуття з України»?

Копіювати посилання

Інформація про перше прибуття оформляється провідниками цих поїздів до Відня. Якщо біженці не зможуть знайти в поїзді співробітників або прибудуть до Австрії не поїздом, одноразовий квиток оформлятиметься лише на Центральному вокзалі Відня та Центральному вокзалі Граца (у туристичному центрі ÖBB). Зазначається, що принципу безкоштовного проїзду в перші 24 години дотримуватиметься і міський транспорт столиці Австрії.

Строк дії нових умов

Копіювати посилання

Нове правило діятиме до кінця року. Для подальших поїздок разові квитки біженцям обіцяють оформляти в центрах для біженців у Відні.Влада розглядає варіант запровадження спеціальних місячних проїзних для українських біженців, щоб полегшити їм інтеграцію та доступ до ринку праці.

Вартість квитків на проїзд у Відні

Копіювати посилання

В місті існує декілька видів квитків на громадський транспорт. Вони дійсні в метро, автобусах, трамваях та електричках у межах однієї зони. Наприклад, у вас є проїзний на одну зону, але вам потрібно доїхати до аеропорту до другої зони. У такому разі необхідно докупити квиток на одиночну поїздку на одну зону за €2,40.1 Fahrt WIEN – квиток на одну поїздку, який коштує €2,40. Дозволено пересадки в межах однієї зони. Купуючи квиток у транспорті, ви заплатите €2,60. У квиткових автоматах шукайте назву 1 Fahrt WIEN/Single Trip Ticket.

1 Fahrt WIEN ermäßigt - пільговий квиток для дитини (6-15 років) на одну поїздку. Його вартість - €1,20 (€1,40, якщо купите квиток у транспорті). Діти віком до 6 років користуються безкоштовним проїздом. Діти до 15 років мають право безкоштовного проїзду по неділях, у період шкільних канікул та у дні державних свят.

24-Stunden-Netzkarte – проїзний квиток на 24 години, який коштує €8. Він починає діяти з першого компостування. Для покупки квитка в автоматі вибирайте 24h Stunden Wien/24hour Ticket.

48-Stunden-Netzkarte - проїзний квиток на 48 годин, він обійдеться в €14,10. В автоматах називається 48h Stunden Wien/48 hours Vienna Ticket.

72-Stunden-Netzkarte – проїзний квиток на 72 години. Він коштує € 17,10 і називається 72h Stunden Wien / 72 годин Vienna.

Крім цього, є можливість придбати проїзний на тиждень. Він називається Wochenkarte і коштує €17,10. Цей варіант найвигідніший за ціною за день. 

Віденська карта (Vienna City Card) – проїзний на 24/48/72 години. Карта також містить різноманітні знижки у музеях та ресторанах. Таку карту є сенс купувати, якщо ви збираєтеся відвідати 2 і більше музеїв. Її вартість становить:

• 24 години - € 17,00;

• 48 годин - € 25,00;

• 72 години - €29,00.