Робота в Канаді: правила та особливості

Працевлаштування в Канаді.  Розповідаємо, як і де шукати роботу в Канаді.

Адаптація до життя в новій країні – тривалий та складний процес. Працевлаштування є одним з елементів пристосування та важливим кроком до початку нового життя за кордоном. Українці, які переїхали до Канади через війну в Україні, мали змогу отримати CUAET – канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки, який також дозволяє офіційно працювати.

Чому для працевлаштування потрібен CUAET?

Копіювати посилання

Отримавши CUAET, біженці з України можуть легально перебувати в країні. Уряд Канади створив цей дозвіл, щоб підтримати українців і забезпечити їм статус тимчасового резидентства та доступ до освіти й працевлаштування.

Що потрібно для роботи в Канаді?

Копіювати посилання

Окрім дозволу CUAET вам потрібно мати:

1. Номер соціального страхування (SIN). Отримати його треба протягом перших 14 днів перебування в Канаді. SIN потрібен також для отримання доступу до державних послуг і пільг. Подати заявку на SIN можливо онлайн на сайті canada.ca або особисто.

2. Дозвіл на роботу. Одержати дозвіл можливо після фактичного приїзду до Канади. Подати заявку можна за посиланням до 31 березня 2023 року. Ближче до цієї дати буде відомо про те, чи продовжуватимуть термін для отримання дозволу на роботу та на скільки. Тож не варто переживати, адже це не кінцева дата.

3. Результати медичної комісії. Якщо ви оформили заявку на CUAET поза межами Канади, а потім подалися на отримання дозволу для працевлаштування, ви матимете 90 днів на проходження медкомісії. Якщо ви оформили CUAET у Канаді, уряд поінформує вас як записатися до лікаря. Дізнатися про зняття обмеження на працевлаштування, якщо ви не пройшли медичний огляд можна тут.

Додаткові переваги дозволу на працевлаштування

Копіювати посилання

Українці, які відповідають критеріям провінції чи території проживання, можуть претендувати на державне медичне страхування.

Де знайти роботу в Канаді?

Копіювати посилання

Вакансії виключно для українців переглядайте на порталі Job Bank. Також шукайте роботу на сайтах, які розміщують оголошення для всіх у Канаді, наприклад, тут. У випадку виникнення запитань стосовно пошуку роботи через Job Bank ви можете заповнити анкету й отримати консультацію. Обов’язково зазначте, що ви українець, який шукає роботу. 

На сайті Job Bank є інші корисні інструменти, що допоможуть під час пошуку роботи:

1. Пошук роботи для тих, хто тільки прибув до Канади. Шукайте інформацію, яка допоможе вам адаптуватися в Канаді;

2. Вікторини й тести, які на основі ваших умінь створять список професій, що можуть вам підійти;

3. Конструктор резюме;

4. Інструкція «Як користуватися інформаційним довідником Job Bank».