Скільки коштує зібрати дитину в школу в Польщі та як зекономити

Зібрати дитину до школи - це ті ще видатки. Мало не з кожним роком суми на чеках зростають і   б'ють по кишені. А скільки коштує зібрати школяра у Польщі та як можна заощадити під час шкільних покупок?

Скільки коштує зібрати школяра у Польщі?

Копіювати посилання

Шкільний комплект 2022 однозначно буде дорожчим за минулорічний. Через інфляцію ціни стрімко зростають, це стосується і шкільного приладдя. Тому вартість нового рюкзака, пеналу чи аксесуарів буде вищою. Зошити можуть коштувати від менше 1 злотого до навіть 8-10 злотих за одиницю. На новий рюкзак батьки мають витратити від 120 до 300 злотих. Дорожчими можуть бути книги, якщо треба буде купувати якісь додаткові підручники, проте зазвичай ці витрати покриває держава.

Що потрібно купити до школи?

Копіювати посилання

Перше - шкільне приладдя: пенал, ручка, олівці, зошити, кольорові олівці тощо. З віком кількість таких покупок може зменшуватися. Дітям старшого віку та підліткам потрібні лише зошити, ручки та олівці. Костюм для фізкультури стане в нагоді вашій дитині, якщо попередній вже не пасує.

На чому можна заощадити?

Копіювати посилання

Купуючи шкільні підручники для дітей старшого віку, можна шукати вживані. Зазвичай вони в хорошому стані. Черговий пенал у колекції може виявитися непотрібним, тому не варто купувати нові аксесуари лише тому, що наближається наступний навчальний рік. У випадку з кольоровими олівцями або фломастерами ви можете відмовитися від покупки та переглянути те, що є у вас вдома. Дуже часто діти не піклуються про свої шкільні ручки, і з чотирьох наборів олівців можна створити новий повний набір.

Для економії можна використовувати і зошити, якими дитина не користувалася. Списані три сторінки - не привід відкладати зошит і купувати новий. Перш ніж робити покупки до школи, варто спочатку перевірити наявні речі, адже часто більшість необхідних елементів у дитини вже є.

З іншого боку - не варто на всьому економити, навіть попри ціни, які постійно ростуть. Наприклад, не надто якісний портфель може створювати дискомфорт дитині, а погані олівці чи фарби будуть приносити менше задоволення від малювання.

Як отримати допомогу

Копіювати посилання

На допомогу 300 плюс можуть претендувати всі батьки, які мають дітей шкільного віку від 7 до 20 років, у разі дитини з особливими потребами до 24 років. Проте варто поквапитися з подачею заявок, які з цього року можна надсилати лише онлайн через портал PUE ZUS, електронний банкінг та портал Emp@tia. ZUS має час розглянути подані до 31 серпня заяви в рамках пільги «Добрий старт» до 30 вересня 2022 р. Перші пільги батькам уже надали. Це означає, що всі батьки, які хочуть якомога швидше отримати допомогу, не повинні зволікати.