У Чехії запрацювали мобільні пункти міграційної служби України

Державна міграційна служба України відкрила в Чехії "Паспортний сервіс". Це мобільні офіси на базі бусів, які їздитимуть містами країни.

10 працівників міграційної служби працюватимуть у п'яти спеціальних пунктах обслуговування громадян. Співробітники прийматимуть від українських біженців заяви на заміну чи видачу нових внутрішніх документів, зокрема, закордонних паспортів, ID-карток та посвідчень водія. Держслужбовці з Києва допомагатимуть українцям в Чехії заповнювати документи, робити цифрові фотографії та знімати відбитки пальців для біометричних паспортів.

Оплатити послуги можна прямо на місці за допомогою онлайн-сервісу. Для цього необхідно мати при собі смартфон та банківську картку. Тоді заяви будуть передані в Україну, а готові документи видаватимуть також у мобільному офісі у призначені дату та час.

Наразі фургони курсуватимуть Прагою та околицями. Відомство очікує на високий попит – близько 200 прийнятих заяв щодня. Свою першу зупинку мобільні офіси зробили біля монастиря Святих Вацлава та Людмили у селищі Lodenici (Середньочеський край).