У Нідерландах змінять виплати для українців

Уряд Нідерландів змінив суми виплат для біженців з України, які не працюють. Нові суми почнуть виплачувати вже з 1 грудня.

Зміни будуть проходити в два етапи. Перший почнеться на початку грудня.

Які виплати є зараз?

Копіювати посилання

Українці, які отримали тимчасовий захист в Нідерландах отримують  260 євро на дорослого та на дитину. Із цих грошей 205 євро має витрачатися на їжу, а 55 євро – на одяг та інші особисті речі.

Муніципалітети можуть виплачувати українцям всю суму, але можуть  також утримувати частину грошей у якості оплати за харчування або одяг та інші особисті речі. Таким чином ті, хто живуть у центрі для переміщених осіб, отримують там триразове харчування. Отже, муніципалітет може виплачувати лише 55 євро на місяць.

Для українців,що проживають в родині також виплачують по 260 євро.

На які зміни чекати?

Копіювати посилання

З 1 грудня збільшується розмір виплат  на одяг та особисті речі  до 56,12 євро на людину.

З 1 лютого планують відразу декілька змін: 

• грошова допомога для відшкодування витрат приймаючим родинам змінюється: тепер на людину виділятимуть 93 євро на місяць. Така сума буде однаковою за дорослих і дітей. Зараз ця допомога становить 215 євро на місяць для дорослих, 55 - для неповнолітніх. Тобто родина з матері та двох дітей зараз отримує 325 євро, щоб покрити комунальні послуги, а з 1 лютого їхня виплата складатиме 279 євро.

• До грошових виплат на харчування, буде застосовуватися шкала відповідно до розміру сім'ї.

Тобто, чим більша родина, тим менша місячна харчова складова на одну людину. Конкретних сум на сайті уряду ще немає. Зараз на харчування виплачується 205 євро на людину.

• Виплату щомісячної грошової допомоги для всієї сім’ї можуть припинити, якщо дорослий член сім’ї отримує дохід від роботи або пільг, наприклад, допомогу з безробіття чи інвалідності.

Виплати продовжують кожні три місяці. Наразі гроші мають виплачувати до кінця 2022 року.