Українці можуть отримати пільговий проїзний у Німеччині

Українці, які проживають у Німеччині та отримують допомогу від Jobcenter чи Sozialamt, можуть придбати проїзний квиток за зниженим тарифом. Такий квиток називається соціальним та діє в багатьох федеральних землях.

Як отримати проїзний?

Копіювати посилання
  • Зверніться до Jobcenter або Sozialamt. Обов’язково підготуйте паспорт і персональний номер. У цих закладах вам видадуть документ, що підтверджує право на купівлю соціального квитка. В деяких населених пунктах треба звертатися до Landratsamt замість зазначених установ;
  • Знайдіть автомат з продажу транспортних квитків. Оберіть Sozialticket (соціальний квиток) та оплатіть його;
  • Окрім автоматів придбати проїзний можливо в сервісному центрі залізниці.

Пільговий проїзний можна купити на тиждень чи місяць, а також обрати територію його дії – для поїздок лише в межах міста чи включно з сусідніми населеним пунктами. Вартість пільгового квитка для українців у Берліні за наявності Berliner Pass – €28.50.

Проїзний для школярів

Копіювати посилання

Підхід до пільгового проїзду школярів у Німеччині залежить від місцевих правил. До прикладу, школяр може отримати фінансове відшкодування за покупку проїзного від Jobcenter.Deutsche Bahn, німецька залізниця, пропонує спеціальні дитячі проїзні. Якщо школа, в якій навчається дитина, знаходиться на відстані 2-3 км від його дому, школяр може отримати Schulcard – спеціальний квиток з фото дитини та спеціальною маркою.

Як заощадити на проїзді в Німеччині?

Копіювати посилання

Якщо ви часто користуєтеся громадським транспортом, зверніть увагу на місячний проїзний. Цей квиток діє на будь-який транспорт у межах вибраної зони. Він продається в центрах продажу квитків DB чи на сайті німецької залізниці Deutsche Bahn. Його ціна залежить найперше від вашого міста, кількості тарифних зон, час для поїздок (тобто, ви купуєте з урахуванням годин пік чи ні), види транспорту. 

Пенсіонери, школярі та студенти можуть користуватися спеціальними пропозиціями та заощаджувати на проїзді. Шукайте проїзні Schüler-Fahrkarte, Fahrkarte für Studierenden, Senioren-Karte.

Також, в Німеччині існує груповий квиток вихідного дня. Група до 5 осіб може користуватися транспортом по всій країні необмежену кількість разів. Ціна – від €14 на кожного пасажира. У складі групи може бути до трьох дітей віком 6-15 років, які можуть подорожувати безкоштовно.Знайти вигідну пропозицію у вашому місті можливо, написавши в пошуковій системі «nahverkehr + назва міста