Українці можуть працювати в Польщі

Хто може працювати в Польщі та як знайти робоче місце.

Дозвіл на роботу

Копіювати посилання

Якщо ви є громадянином України і легально в’їхали в Польщу з 24 лютого 2022 року, ви можете працювати  країні. Вам не потрібно отримувати дозвіл на роботу для іноземця. Усі формальності, пов’язані з вашим легальним працевлаштуванням, несе роботодавець.

Хто може легально працювати в Польщі?

Ви можете працювати в Польщі, якщо:

  • ви є громадянином України і через загрозу війни легально в’їхали на територію Польщі з 24 лютого 2022 року,

  • ви є громадянином України, який проживає на території Польщі легально - на підставі візи, посвідки на проживання, єдиного дозволу.

  • Важливо! При виконанні однієї з умов не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування для іноземця або вносити до реєстру заяву про доручення роботи іноземцю.

Ваш роботодавець подбає про всі формальності. Протягом 14 днів з дня початку роботи він зобов’язаний повідомити повітовий центр зайнятості.

Як найти робоче місце

Копіювати посилання

Ви можете самостійно користуватися даними Центральної Бази Пропозицій Праці, не відвідуючи бюро зайнятості, за допомогою комп’ютера, телефону чи інших мобільних пристроїв з доступом до Інтернету (http://oferty.praca.gov.pl). Пошук пропозицій роботи також можливий за допомогою спеціального мобільного додатку ePraca . Щодня в базі даних доступно близько 70 тис. робочих вакансії.

Ви також можете скористатися безкоштовною допомогою від повітового бюро зайнятості (340 одиниць) або воєводського(обласного) бюро зайнятості (16 одиниць), що включає підтримку в пошуку роботи, насамперед через посередництво та через консультування з питань кар’єри.

В бюро зайнятості консультант клієнта, після ознайомлення з вашими кваліфікаціями, здійснить пошук у Центральній Базі Пропозицій праці та надасть інформацію про пропозиції праці, які вам відповідатимуть (контактні дані роботодавця).

Ви можете зв’язатися з найближчим бюро зайнятості по телефону або звернутися до нього особисто. Радник клієнта поговорить з вами, щоб визначити вашу ситуацію та потреби.

Ви також можете отримати допомогу в Інформаційно-консультаційному центрі служби зайнятості «Зелена лінія».

Це сучасне онлайн-бюро зайнятості, відкрите для всіх, у будь-який час. Це інтернет-портал і телефон довіри, на якому можна отримати всю необхідну інформацію про допомогу, яку надають 16 воєводських, 340 повітових бюро зайнятості та Добровільного Трудового Корпус

Зелена лінія включає широкий спектр каналів зв'язку: телефон, електронна пошта, через соціальні мережі та у формі чату з консультантом. Телефон довіри: 19524

Портал «Зелена лінія» доступний за адресою: www.zielonalinia.gov.pl.