Українці зможуть одружитися або розлучитися за кордоном

Відтепер українці, які змушені були виїхати за кордон матимуть можливість одружитися або розлучитися прямо на місці перебування.

Як одружитися або розлучитися за кордоном?

Копіювати посилання

Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів, поновлювати й анульовувати її.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.

Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання у закордонних дипломатичних установах України. 

Закордонні дипломатичні установи, які матимуть змогу використовувати Держреєстр будуть визначені та оприлюднені Міністерством закордонних справ пізніше.

Коли стане можливо одружитися або розлучитися за кордоном?

Копіювати посилання

Прийняте рішення набуде чинності вже на початку лютого, а МЗС визначить закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру.