Українцям в Литві не потрібно складати іспит для заміни прав водія

Українцям в Литві, більше не потрібно складати теоретичний та практичний іспити при зміні прав водія категорії B. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ Литви.

У відомстві зазначили, що після підписання відповідної угоди така сама процедура застосовуватиметься до громадян Литви, які тимчасово проживають в Україні. 

"Ми всіма силами підтримуємо Україну і допомагаємо українцям, що приїхали сюди, тому прагнемо якнайшвидше підписати нову двосторонню угоду, яка дозволить громадянам України в Литві без іспитів змінювати права водія. Те ж саме стосується і громадян Литви в Україні", — заявила заступник міністра внутрішніх справ Литви Сигіту Щаєвені. Віцеміністр країни також додав, що Литва хоче поділитися своїм досвідом з Україною, шлях європейської інтеграції якої лише розпочався.

Своєю чергою заступник міністра України Богдан Драп'ятий заявив, що, попри початок війни, Україна прагне реформ, розвитку та підвищення ефективності державних послуг. За його словами, для України цінний досвід Литви та обмін передовим досвідом у цифровізації послуг та інших сферах.

 Нагадаємо, Литва стала тимчасовим домом для багатьох українців. Але, як повідомляє Департамент міграції, останнім часом українським переселенцям, які зараз знаходяться у Литві, почали надходити автоматичні повідомлення про те, що їх дозвіл на тимчасове перебування у країні закінчить свою дію 4 березня 2023 року.