Умови проїзду на громадському транспорті для українців в Європі

До 1 червня українці могли їздити громадським наземним, підземним та залізничним транспортом в країнах Європи безкоштовно. Достатньо було лише показати паспорт, або оформити в залізничній касі безкоштовний квиток. Від 1 червня правила проїзду змінилися.

У Польщі став платним проїзд у громадському транспорті  Варшави та Кракова. Зате від  червня пасажири з України можуть безкоштовно проїхатись з та до таких міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

Від 1 червня українці в Німеччині нарівні з громадянами Німеччини можуть придбати проїзний квиток за 9 євро на місяць, який дійсний у міському транспорті та регіональних поїздах. Потяги далекого сполучення будуть платними. Право безкоштовно дістатися першого місця свого перебування залишається для тих, хто в’їжджає до країни та мають відповідну печатку про перетин кордону у своєму паспорті.

Проїзд для українців також стане платним в Болгарії. Від 1 червня закінчився термін рішення про безкоштовний проїзд в громадському транспорті у Швейцарії.  Проте це не означає, що повне скасування безоплатного проїзду в цій країні. Організація громадського транспорту країни  повідомляє, що українці, які в’їхали до Швейцарії можуть звернутись до соціальних органів або муніципальної влади по безоплатні проїзні квитки.

Скасовують безкоштовний проїзд для українців в Празі. Згідно з повідомленням Празького інтегрованого транспорту , від 12 червня (раніше це планували зробили з 1 червня) громадський транспорт Праги та Середньочеського краю буде платним для біженців з України. В Чехії планують запровадити абонементи вартістю близько 7 євро на місяць. Платним також стане також і міжміське сполучення в цій країні. 

Від 1 червня 2022 року більше не діятиме право безкоштовного проїзду для українських біженців у Нідерландах, повідомляє муніципалітет Роттердама. Від цього моменту організацію в'їзду українців до Нідерландів делеговано місцевій владі, яка займатиметься і фінансовою підтримкою українців, які рятуються від війни.

Послуги,які залишаються незмінними.

Копіювати посилання

Інші правила безоплатного користування залізницею Польщі залишаються незмінними. Як і раніше, українці, що перетнули кордон від 24 лютого, можуть безкоштовно їздити в поїздах 2-го класу TLK та IC. Безкоштовні квитки видадуть у разі надання українського закордонного паспорта або квитка "Укрзалізниці", або за номером PESEL разом із будь-яким іншим документом, який посвідчує особу.