В Україні незабаром може відновити роботу один з аеропортів

Аеропорт може почати функціонування уже через місяць-два, оскільки так склалось, що злітно-посадкова смуга аеропорту починається за кордоном

Аеропорт "Ужгород" розташований на західній околиці міста. У цьому аеропорту є одна злітно-посадкова смуга, завдовжки 2038 м і шириною 40 м. Вона унікальна тим, що літаки злітають і заходять на посадку через повітряний простір Словаччини  (кордон розташовано за 100 м від початку злітно-посадкової смуги). 

Із 2010 року з території аеропорту літала лише одна авіакомпанія. Згодом Державна міграційна служба розглядала той варіант, щоб цей аеропорт працював одночасно на дві країни — Україну та Словаччину. 2019 року аеропорт "Ужгород" відновив обслуговування регулярних рейсів, які не виконувалися сюди від літа 2016 року. 2021-го авіакомпанія WindRose запустила регулярні рейси Ужгород — Київ 

У травні 2021 року  очільник Кабміну на спільній прес-конференції зі своїм словацьким колегою повідомив, що Словаччина дозволить Україні використовувати свій повітряний простір. 

"Ми домовилися максимально використовувати наш транзитний потенціал. Наші країни завершили процедури щодо набуття чинності угоди по аеропорту "Ужгород", — сказав 28 травня 2021 року Прем’єр-Міністр України.

У липні 2022 року на сесії Закарпатської обласної ради місцеві депутати виділили 26 млн грн на аеропорт "Ужгород". Голова Закарпатської облради повідомив, що колишній мінус летовища – злітно-посадкова смуга, яка починається за кордоном, – стала плюсом.

"26 мільйонів виділяються для того, щоб у нас з’явився великий, унікальний і можливо найголовніший у державі аеропорт – повідомив голова Закарпатської облради. – Насправді це єдиний в Україні аеропорт, який може функціонувати для пасажирських перевезень, тому що злітно-посадкова смуга починається зі Словаччини і  закінчується Словаччиною". Він пояснив, що борт, який злітає, одразу потрапляє у небо Європейського Союзу, а не в небо України, яке сьогодні закрито у зв’язку з війною.

"Тому я впевнений, що невдовзі від нас полетять борти наших українських авіакомпаній, ті, які базуються сьогодні в Європі, в напрямку Відня, в напрямку, якщо потрібно, Праги, Мюнхена", – переконаний голова облради.