Жінки з дітьми ідеальна ціль для злочинців

Жінки з дітьми без чоловіків можуть бути головними жертвами торгівлі людьми.Як не стати жертвою?

Жінки з дітьми без чоловіків можуть бути головними жертвами торгівлі людьми

Копіювати посилання

Українські жінки та діти, змушені тікати з України за кордон, є ідеальною цільовою групою для злочинців, які займаються торгівлею людьми.

Про це заявила координаторка ЄС із питань боротьби з торгівлею людьми.

"Коли росія напала на Україну, то в Європі теж задзвеніли тривожні дзвони. Бо біженці вже багато років є одними з головних жертв торгівлі людьми в ЄС. Здебільшого йдеться про сексуальну експлуатацію, іноді також про примусову працю. У ситуації, коли багато жінок без чоловіків і дітей тікають до Польщі, Румунії та інших країн ЄС, важливо було швидко відреагувати – налагодити профілактичні програми, розгорнути інформаційні кампанії та активізувати всі сили безпеки та громадськість з приводу небезпек", - зазначила координаторка ЄС.

Вона вказала на те, що ЄС вперше в історії активував Директиву про тимчасовий захист, яка дає вимушеним переселенцям з України, наприклад, доступ до ринку праці та медичної допомоги, що "зменшує вразливість і ризик торгівлі людьми".

За словами координаторки ЄС, наразі немає доказів того, що жертвами торгівлі людьми стало значно більше українських жінок, ніж до війни. Вона вказала на те, що Європол, Frontex, національні органи влади та організації тісно співпрацюють з її офісом. "Усі сигнали були розглянуті, і на сьогодні підтверджених випадків, коли біженці також стали жертвами торгівлі людьми, небагато", - заявила координаторка ЄС.

Це в жодному разі не означає, що потрібно "сидіти склавши руки", тому що "ця величезна група особливо вразливих жінок і дітей є ідеальною ціллю для вербування злочинцями". При цьому, особливо зараз, "коли в деяких країнах є загроза зменшення готовності підтримувати, бо війна затягується".

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

Копіювати посилання

Правила безпеки, які допоможуть Вам не стати жертвою торгівлі людьми.

Документи:

  • Сфотографуйте і за можливості завантажте на гугл-диск або інший файлообмінник, надішліть собі на електронну адресу всі Ваші документи. Так ви не втратите доступ до них.

  • Ніколи не передавайте Ваші документи будь-якій особі. Представники держав, у т.ч. прикордонної служби не мають права вилучати у Вас документи, проте можуть оглядати їх; одночасно із цим вони зобов’язані пред’явити вам своє службове посвідчення або його аналог на Вашу вимогу. Ніколи не залишайте свій паспорт у якості застави, гарантії тощо. 

  • Якщо Вам стало відомо про випадки торгівлі людьми або ж ви стали жертвою цього злочину – терміново зверніться до поліції та зателефонуйте 112 (лінія екстреної допомоги, яка працює в ЄС), а також до посольства чи консульства України у країні перебування.